ANKARA
Diğer Şehirleri Gör
SON DAKİKA
radio oyun haberler yardim


Omegle Hakkında

Omegleİnternet kullanımı tüm dünya üzerinden yaygınlaşması her geçen gün artmaktadır. Kullanım alanının çok geniş ve olması ve her kullanıcıya hitap etmesi ise ayrı bir ilgi odaklığına yol açar. Herkes bir şekilde internet kullanımı yapar. Eski zamanlarda internet kullanımında en çok tercih edilen içeriklerden biri Chat programları olmaktaydı. Günümüzde ise bu konuda kullanım yapabileceğimiz oldukça farklı içerikler ve sayfalar yer almakta.
Son zamanlarda en çok konuşulan ve tercih edilen Chat sitesi olarak adlandırılmış omegle, oldukça iyi bir kitleye sahip olmaktadır. Üyelik ve ücret gereksimi olmadan kullanacağınız bir sistem olan omegle ile birbirini tanımayan kişiler sohbet edip arkadaşlıklar kurabilecek. yazışma dışında program sizlere görüntülü ve sesli konuşmanıza sağlayacak içeriklerde sunmakta. Mikrofonunuzun ve kameranızın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olun ve kullanımına başlayın.
Sistem sizden öncelikle kameranız ve mikrofonunuz için “izin ver” butonuna yönlendirecek. Bu aşamadan sonra ise Flash player izni görmüş olacak kullanımınızın başlayacaktır. Günlük hayatınızın ve iş yaşamınızın yorgunluğunu eğlenceli zamanlar geçirerek değiştirebilirsiniz. omegle sayesinde yeni arkadaşlıklar ve hoş sohbetler yaparak zamanınızın nasıl geçtiğini de anlamayacaksınız. omeglede kızla konuşma die bi tabir o sizi begenirse konuşursunuz  Karşınıza çıkan kişiyle görüşmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken “New” butonunu kullanmak olacak ve sizi farklı kişilere yönlendirecek. Yapacağınız görüşmeler sadece ülke içerisinden değil yurt dışından da olabilir. Özellikle İngilizce gelişiminde yarar sağlayan bir sohbet aracılığı olarak da çok kişi tarafından tercih edilen bir uygulamadır.
İnternetin sunmuş olduğu hizmetler her geçen gün artmakta. Doğru şekilde kullanım yapıldığı sürece yararlarından herkes faydalanabilir. omegle da oldukça bu konuda eğlenceli ve farklı bir uygulama olarak kullanımı yapılmakta. Kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren siteye sizlerde hızlı bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz.

Omegle Ne İşe Yarar ?
Dünyanın farklı yerlerinden. Birçok ülkenin insanlarını tek çatı altına toplayıp rastgele kameralı arkadaşlık kurmanızı sağlar.
Farklı kültürden insanları tanımak isteyenleriniz vardır elbette yurtdışına gidip tanışma fırsatı bulamıyanlarınız
veya değişik ırklarda insanlarla muhabbet etmek istenleriniz olabilir. Omegle sayesinde tüm bu arzularınızı
giderebilirsiniz. Yabancı insanları daha yakından tanıyabilir , dilinizi geliştirebilir veya hayat arkadaşınızı bulabilirsiniz.
Omegle sadece yurtdışındaki insanlarla sohbet etmenizi sağlamakla kalmaz. Türkiye’den katılan Omegle hayranları ile tanışıp arkadaşlık kurmanıza yarar.

Omegle’a Nasıl Giriş Yapabilirim ?
Sitemizde alternatif odalar mevcut bunlar size uyum sağlamadıysa ve beğenmediyseniz Omegle’ın Resmi sitesine giriş yapabilirsiniz.
Türkiye’de yasaklı olan ve kapatıldığı için çoğu kişi tarafından tepki gösterilen Omegle Sitesine erişimi açmanın en pratik ve kolay yolu
DNS adresinizi değiştirmek olacaktır Bu başlıkta anlatılan işlemleri uygulayınız.
http://www.chatroulette.com.tr/omegle-kapatildi-nasil-girebilirim.htm

Dns Değiştirdim Şimdi Nasıl Giriş Yapabilirim ? : Tarayıcınızı kapatıp yeniden açın ve omegle.com adresine giriş yapmayı deneyin Omegle Üyelik gerektirmediği için rahatca giriş yapabileceksiniz  site açıldıktan sonra “Omegle Talk to Strangers!” Başlığını göreceksiniz ardından (Select “English” to chat in English) Yazısı altında Text ve Video Seçenekleri mevcut Genel olarak çoğu kişi kameralı konuşmayı tercih ettiği için Video butonuna basıp izin veri seçin. Chrome Kullananlar en üstte 2. bir izin ister onun içinde izin verdikten sonra sohbet keyfi başlar. Çok rahat bir şekilde kavrayabilirsiniz kolay bir kullanıma sahip.


OMEGLE DETAYLI KULLANIM

  • Google veya Yande arama motoruna “OMEGLE” yazıp ilk sıradaki siteye giriş yapınız
  • Karşınıza çıkacak kısım Anasayfadır Start Chat Dil seçeneği mevcut istediğiniz dili seçip hemen altında bulunan altında VİDEO butonuna tıklayınız.
  • Video Butonuna bastıktan hemen Sonra karşımıza 2 pencere çıkacak biri sizin kameranız diğeri karşı partnerinizin kamerası hemen orta kısımda görüntünüzün açılması için 1 defaya mahsusu izin ver butonu çıkacak ona tıklamanız gerekli.
  • Tüm bu işlemlerin ardından karşınıza rastgele insanlar çıkmaya başlıyacaktır “ESC” butonu ile kapatabilir ve NEW CHAT butonu ile yeniden arıyabilirsiniz.

Omegle Sitesi Güvenlimidir ?

Omegle Sitesi Resmi Olarak hiçbir görüntünün kaydedilmediğini söylemekte Fakat milyonlarca kullanıcısı bulunan bu sitenin
tabikide olumsuz yönleri vardır. Kişisel olarak ekran görüntüsü kaydetme veya sahte kamera görüntüsü göstermek için oluşturulan yazılımlar eşliginde sizi kandırmaya çalışanlar olacaktır.
Youtube , Dailymotion  gibi video paylaşım siteleri olsun veya Facebook Tarzında Sosyal arkadaşlık sitelerine Görüntünüzü sızdırmaya çalışanlar olacaktır. Omegle sitesinde bu tarz şeylerin yaşandığını sıklıklar görmekteyiz Omegle’ı Kullananların  bilinçli olmsı ve dikkatli olması açısından sizlere ufak tiyolar verebiliriz.

Sahte Kız veya Erkek Görüntüleri Karşınızdaki Partner Bay veya Bayan Olsun Sohbete Başlamadan önce sizin söylediğiniz bir işareti yapmasını isteyin 1 veya 4 gibi basit bir rakamı eliyle yapmasını isteyinki sahte kamera görüntüsü yüzünden başınız ağrımasın .

Ekran Görüntüsü : Ekran görüntünüzü alanların birçoğu neyazıkki  TÜRK kullanıcılar bu yüzden sizinle  şüpheci ve alaycı konuşmalar sergileyen insanlarla görüşmenizi sonlandırmanız  sizin açınızdan iyi olacaktır.  Bunlar  haricinde Hukuksal olarak birçok haklar bulunmakta  Youtube video kaldırma bölümü veya Bilişim Suçlarına başvurup görüntünüzü alan kişileri anında yakalatabilirsiniz.Get 404 chat group | Goto 404 website
ChatRulet Türkiye ile Görüntülü Omegle Alternatifi Sitelere Bağlanacak , Yeni Arkadaşlıklar Edinecek , Güncel Bloğumuzdan Faydalanabileceksiniz.
Copyright © 2014 - 2015
0,768 saniyede 81 sorgu yapıldı.